Wydarzenia | Rok Czytelnika rozpoczęty!

Rok 2014 został ogłoszony przez Sejm „Rokiem czytelnika”. Obchody zostały oficjalnie zainaugurowane 12 grudnia w Klubie Księgarza w Warszawie. "Rok czytelnika" będzie się odbywał pod hasłem "650 lat w służbie książki". Nasza biblioteka szkolna również włączyła się do obchodów i zaplanowała szereg imprez. Pierwszą z nich było spotkanie pod hasłem - „Moja ulubiona książka z dzieciństwa i lat młodzieńczych”. Samorząd Uczniowski  pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyny Wieczorek i p. Anny Nowickiej przygotował montaż słowno-muzyczny oraz krótką scenkę rodzajową o różnych typach książek.  Każdy  z przybyłych gości – nauczyciele i uczniowie - zaprezentował swoją ulubioną  książkę z dzieciństwa i lat młodzieńczych. Była chwila na słodki poczęstunek i gorącą herbatę. Każdy z biorących udział w spotkaniu otrzymał słodki podarunek ze złotą myślą o tematyce związanej z książką, czytaniem i czytelnictwem. Uczestnicy wieczorku byli bardzo zadowoleni, że mogli podzielić się swoimi fascynacjami czytelniczymi. Potwierdziło się znane powiedzenie „Kto czyta żyje wielokrotnie”.

/wydarzenia/zp-core/full-image.php?a=rok-czytelnika-rozpoczety&i=91-sam_0255.jpg&q=75&wmk=!
/wydarzenia/zp-core/full-image.php?a=rok-czytelnika-rozpoczety&i=dsc_0908.jpg&q=75&wmk=!
/wydarzenia/zp-core/full-image.php?a=rok-czytelnika-rozpoczety&i=20-sam_0183.jpg&q=75&wmk=!
/wydarzenia/zp-core/full-image.php?a=rok-czytelnika-rozpoczety&i=dsc_0923.jpg&q=75&wmk=!